brytyjska elegancja w twoim salonie

Słowo DUKE może sprowadzać się do wielu znaczeń: książę, wojewoda, wódz czy arystokrata.
Niezależnie jednak od tego, jak Ty nazwiesz naszą nową kolekcję, gwarantujemy jedno: że będzie rządzić w Twoim salonie. 👑

Kolekcja DUKE to czysta forma Chesterfield! Chesterfield to klasyczny angielski styl.

Kojarzony jest przede wszystkim z pikowanymi skórzanymi meblami, klubami pełnymi dymu dla dżentelmenów, bibliotekami w mieszkaniach najbogatszych. Obecnie styl Chesterfield możemy z powodzeniem wykorzystać w naszych salonach. Dzięki temu połączymy klasykę rodem z filmów lat 50-tych z nowoczesnością.

Już w 1800 roku Oxford English Dictionary uznał nazwę Chesterfield za synonim skórzanej kanapy, dlaczego? Zostało przyjęte, że Philip Dormer Stanhope 4. hrabia Chesterfield żyjący w latach 1694-1773 jest odpowiedzialny za powstanie pierwszej skórzanej kanapy. Kanapa ta posiadała charakterystyczne głębokie pikowanie, nisko osadzoną podstawę oraz guziki. Istotą było połączenie wygody i wyrafinowania, co w ówczesnych czasach wydawało się czymś niemal niemożliwym. Tkanina musiała być wytrzymała, a jednocześnie dobrze się prezentować. Z kanapy powinno się wstawać bez wysiłku, a więc jej wysokość nie była także bez znaczenia. Philip Dormer Stanhope 4. hrabia Chesterfield zamówił wykonanie kanapy u rzemieślnika, któremu od razu na myśl przyszła skóra, będąca wtedy powszechnie wykorzystywana. Prototyp okazał się perfekcyjny, a z biegiem czasu nie tracił na urodzie – wręcz przeciwnie – piękniał. I w ten sposób 4. hrabia Chesterfield odpowiedzialny jest za meble, które stały się inspiracją na przestrzeni ponad 250 lat.

Meble w stylu Chesterfield będą idealne do wnętrz eklektycznych, w których pomieszane są style i epoki. Chesterfield to przede wszystkim pikowana skóra bądź plusz oraz szerokie boki. Dbałość o każdy detal sprawia, że jest to styl dla wszystkich tych, którzy cenią sobie wysoką jakość i estetykę. Ta wyjątkowa kolekcja to synonim klasycznego brytyjskiego stylu. Jej elementy są zarazem funkcjonalne, ale także pełnią funkcję dekoracyjną. Ogromny nacisk położony jest na wygodę oraz precyzję wykonania. Sam wygląd odnosi się do potrzeby bezpieczeństwa i komfortu. Solidna konstrukcja gwarantuje zadowolenie przez długi czas. To dlatego tak wiele osób pokochało Chesterfieldy.

 

DUKE to połączenie klasy, wygody i funkcjonalności.
Już niedługo odkryjemy przez Tobą więcej tajemnic, które skrywa. Lada moment w naszym katalogu!

Jak podoba Ci się zapowiedź naszej nowej kolekcji?

https://panda.trzebnica.pl/p/design/duke/