Jak urządzić salon barberski i na co zwrócić uwagę przy wyborze foteli barberskich? | PANDA Trzebnica Sp. z o. o.

Jak urządzić salon barberski i na co zwrócić uwagę przy wyborze foteli barberskich?

Przykuwająca uwagę nazwa, ciekawie zaaranżowana witryna czy intrygujące logo to dobre sposoby na zachęcenie potencjalnego klienta do wejścia do salonu barberskiego, ale to klimat wnętrza i jego wystrój w dużej mierze decydują o tym, czy dana osoba skorzysta z usług oferowanych przez salon, czy pójdzie gdzie indziej. Nawet najlepszy barber w kiepsko urządzonym salonie nie będzie miał zbyt wielu klientów. To właśnie dlatego tak ważna jest odpowiednia aranżacja salonu barberskiego, aby pobyt w nim od początku do końca stanowił niezapomniane, przyjemne przeżycie, które nie tylko zachęci klienta do powrotu, ale także sprawi, że będzie on polecał dany salon znajomym.


Lokalizacja, podział i wyposażenie salonu.


Miejsce, w którym znajduje się salon barberski, ma decydujący wpływ na liczbę klientów, jacy trafią do salonu „z ulicy”, a także pośrednio na to, jak dobrze (lub słabo) będzie on prosperował. Warto zatem wybrać taką lokalizację, która jest z różnych względów atrakcyjna dla potencjalnego klienta.

Możliwości aranżacji wnętrza salonu barberskiego w określony sposób zależą bezpośrednio od tego, jakie pomieszczenia są do dyspozycji, ile ich jest oraz w jaki sposób są one położone względem siebie. Niezwykle istotny jest w tym kontekście również układ ścian. Niezależnie jednak od tych czynników w każdym salonie barberskim z prawdziwego zdarzenia muszą się znaleźć klarownie wydzielone następujące strefy: recepcja, poczekalnia, strefa robocza, a także zaplecze służbowe dla personelu.

W strefie roboczej każde stanowisko pracy barbera powinno być wyposażone w konsoletę barberską (myjka może być wbudowana w konsoletę lub nie), pomocnik barberski oraz odpowiednio dobrany fotel barberski. Każdy ze wspomnianych elementów wyposażenia jest istotny, ale z perspektywy potencjalnego klienta największe znaczenie ma właśnie fotel. Dlaczego?

Dobry fotel barberski – najważniejsze cechy


Można spotkać się z twierdzeniem, że ergonomia fotela barberskiego nie jest ważna, ponieważ klient nie będzie w nim spędzał wielu godzin, nie jest to jednak prawda. Ergonomia (czy po prostu wygoda) fotela jest jedną z kluczowych cech, jakie każdy fotel barberski powinien posiadać. Powód jest bardzo prosty: wizyta w salonie barberskim ma być relaksująca i przyjemna oraz zachęcać do powrotu i ponownego skorzystania z usług dostępnych w danym salonie. Na niezbyt wygodny fotel w barber shopie nie ma zatem miejsca.

Komfort to jednak nie wszystko – jakie jeszcze cechy powinien mieć dobrej klasy fotel barberski? Poniżej wymieniamy te, które naszym zdaniem są najważniejsze:

 • stabilność
 • możliwość dostosowania fotela do postury każdego klienta
 • solidne, trwałe materiały
 • wysoka jakość wykonania
 • możliwość spersonalizowania fotela pod konkretne wymagania

O czym jeszcze warto pamiętać?


W barber shopie znaczenie ma nie tylko design oraz kwestie estetyczne, ale również (a może nawet przede wszystkim) kwestie bezpieczeństwa, higieny oraz atmosfera – zarówno dla barbera, jak i dla klienta. Decydując się na zakup wyposażenia do salonu barberskiego należy więc bezwzględnie wziąć pod uwagę nie tylko wygląd oraz funkcjonalność każdego elementu wyposażenia, ale także bezpieczeństwo jego użytkowania.

W przypadku foteli barberskich ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku czynności wykonywanych ostrymi narzędziami, jak brzytwa – dobrze dobrany fotel to gwarancja bezpieczeństwa dla klienta oraz pewność, że nie dojdzie do wypadku w trakcie wizyty u barbera.

Gdzie kupić?

PANDA - Quality first.

Copyrights Panda Trzebnica 2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie: armadadesign.pl

0
  0
  Twoje zapytanie
  Twój koszyk zapytania jest pusty. Prosimy przejść na stronę produktu, którym są Państwo zainteresowani celem jego konfiguracji.